PL

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960

article - Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960

Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 reprezentowało 283 zawodników (233 mężczyzn i 50 kobiet). Był to trzeci start reprezentacji ZSRR na letnich igrzyskach olimpijskich.

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1960
Kod MKOl URS
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1960
Rzym
Chorąży Jurij Własow
Liczba zawodników 283 w 145 konkurencjach w 17 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 1.
Złoto
43
Srebro
29
Brąz
31
Razem
103[1]

. . . Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 . . .

Medal Zawodnik Konkurencja Rezultat
Boks
Złoto Oleg Grigorjew waga kogucia W finale pokonał reprezentanta Włoch
Primo Zampariniego 297:296
[2]
Srebro Siergiej Siwko waga musza W finale przegrał z reprezentantem Węgier
Gyula Törökiem 294:295
[3]
Srebro Jurij Radoniak waga półśrednia W finale przegrał z reprezentantem Włoch
Giovanni Benvenutiem 288:297
[4]
Brąz Boris Łagutin waga lekkośrednia W półfinale przegrał z reprezentantem USA
Wilbertem McClure’m 294:296
[4]
Brąz Jewgienij Fieofanow waga średnia W półfinale przegrał z reprezentantem Polski
Tadeuszem Walaskiem 291:295
[4]
Gimnastyka
Złoto Boris Szachlin wielobój indywidualnie 115,95 pkt[5]
Złoto Boris Szachlin skok przez konia 19,350 pkt[6]
Złoto Boris Szachlin ćwiczenia na poręczach 19,40 pkt[7]
Złoto Boris Szachlin ćwiczenia na koniu z łękami 19,375 pkt[7]
Złoto Albert Azarian ćwiczenia na kółkach 19,725 pkt[8]
Złoto Łarysa Łatynina wielobój indywidualnie 77,031 pkt[9]
Złoto Łarysa Łatynina ćwiczenia wolne 19,583 pkt[9]
Złoto Margarita Nikołajewa skok przez konia 19,316 pkt[10]
Złoto Polina Astachowa ćwiczenia na poręczach 19,616 pkt[9]
Złoto Łarysa Łatynina
Margarita Nikołajewa
Polina Astachowa
Sofja Muratowa
Lidija Iwanowa
Tamara Liuchina-Zamojtałowa
wielobój drużynowo 382,320 pkt[6]
Srebro Jurij Titow ćwiczenia wolne 19,316 pkt[7]
Srebro Boris Szachlin ćwiczenia na kółkach 19,500 pkt[8]
Srebro Boris Szachlin
Jurij Titow
Albert Azarian
Władimir Portnoj
Nikołaj Miliguło
Walerij Kierdiemielidi
wielobój drużynowo 572,70 pkt[5]
Srebro Sofja Muratowa wielobój indywidualnie 76,696 pkt[9]
Srebro Sofja Muratowa skok przez konia 19,049 pkt[10]
Srebro Polina Astachowa ćwiczenia wolne 19,532 pkt[9]
Srebro Łarysa Łatynina ćwiczenia na poręczach 19,416 pkt[9]
Srebro Łarysa Łatynina ćwiczenia na równoważni 19,233 pkt[9]
Brąz Jurij Titow wielobój indywidualnie 115,60 pkt[5]
Brąz Władimir Portnoj skok przez konia 19,225 pkt[6]
Brąz Boris Szachlin ćwiczenia na drążku 19,475 pkt[8]
Brąz Polina Astachowa wielobój indywidualnie 76,164 pkt[9]
Brąz Tamara Liuchina-Zamojtałowa ćwiczenia wolne 19,449 pkt[9]
Brąz Tamara Liuchina-Zamojtałowa ćwiczenia na poręczach 19,399 pkt[9]
Brąz Łarysa Łatynina skok przez konia 19,016 pkt[10]
Brąz Sofja Muratowa ćwiczenia na równoważni 19,232 pkt[9]
Jeździectwo
Złoto Siergiej Fiłatow ujeżdżenie 2144 pkt[11]
Kajakarstwo
Złoto Leonid Giejsztor
Siergiej Makarienko
C-2 1000 m 4:17,04[12]
Złoto Antonina Sieriedina K-1 500 m 2:08,08[13]
Złoto Antonina Sieriedina
Marija Szubina
K-2 500 m 1:54,76[13]
Srebro Aleksandr Siłajew C-1 1000 m 4:34,01[14]
Kolarstwo
Złoto Wiktor Kapitonow wyścig indywidualny
ze startu wspólnego
4:20:3,07[15]
Brąz Aleksiej Pietrow
Wiktor Kapitonow
Jewgienij Klewcow
Jurij Mielichow
wyścig drużynowy na 100 km 2:18:41,67[15]
Brąz Rostisław Wargaszkin 1 km ze startu zatrzymanego 1:08,86[13]
Brąz Władimir Leonow
Boris Wasiljew
tandemy wygrana
walkowerem[16]
Brąz Arnold Belgardt
Łeonid Kołumbet
Stanisław Moskwin
Wiktor Romanow
4 km drużynowo na dochodzenie 4:34,05[16]
Koszykówka
Srebro Giennadij Wołnow
Aleksandr Pietrow
Wiktor Zubkow
Jurij Korniejew
Jānis Krūmiņš
Michaił Siemionow
Władimir Ugrechelidze
Guram Minaszwili
Albert Waltin
Maigonis Valdmanis
Cēzars Ozers
Valdis Muižnieks
turniej mężczyzn W finałowej grupie wygrali z reprezentacją Brazylii 64:62, reprezentacją Włoch 78:70 i przegrali z reprezentacją USA[17]
Lekkoatletyka
Złoto Piotr Bołotnikow bieg na 10 000 m 28:32,2[18]
Złoto Wołodymyr Hołubnyczy chód na 20 km 1:34:07,2[19]
Złoto Robert Szawłakadze skok wzwyż 2,16 m[20]
Złoto Wasilij Rudienkow rzut młotem 67,10 m[21]
Złoto Wiktor Cybułenko rzut oszczepem 84,64 m[22]
Złoto Ludmiła Szewcowa bieg na 800 m 2:04,3[23]
Złoto Irina Press bieg na 80 m przez płotki 10,8[24]
Złoto Wira Krepkina skok w dal 6,37 m[25]
Złoto Tamara Press pchnięcie kulą 17,32 m[25]
Złoto Nina Romaszkowa-Ponomariowa rzut dyskiem 55,10 m[25]
Złoto Elvīra Ozoliņa rzut oszczepem 55,98 m[26]
Srebro Nikołaj Sokołow bieg na 3000 m z przeszkodami 8:36,4[27]
Srebro Gusman Kosanow
Łeonid Barteniew
Jurij Konowałow
Edwin Ozolin
sztafeta 4 × 100 m 40,1[28]
Srebro Władimir Goriajew trójskok 16,63 m[29]
Srebro Walerij Brumel skok wzwyż 2,16 m[20]
Srebro Tamara Press rzut dyskiem 52,59 m[25]
Brąz Siemion Rżyszczyn bieg na 3000 m z przeszkodami 8:42,2[27]
Brąz Igor Ter-Owanesian skok w dal 8,04 m[29]
Brąz Witold Kriejer trójskok 16,43 m[29]
Brąz Wasilij Kuzniecow dziesięciobój 7809 pkt[22]
Brąz Birutė Kalėdienė rzut oszczepem 53,45 m[26]
Pięciobój nowoczesny
Srebro Igor Nowikow
Nikołaj Tatarinow
Hanno Selg
drużynowo 14 309 pkt[30]
Piłka wodna
Srebro Petre Mszwenieradze
Boris Gojchman
Wiktor Agiejew
Wiaczesław Kuriennoj
Leri Gogoladze
Giwi Czikwanaia
Anatolij Kartaszow
Jurij Grigorowski
Władimir Siemionow
Jewgienij Salcyn
Władimir Nowikow
turniej mężczyzn W finałowej grupie wygrali z reprezentacją Jugosławii 4:3 i zremisowali z reprezentacją Węgier 3:3[31]
Podnoszenie ciężarów
Złoto Jewgienij Minajew kategoria wagowa 56 – 60 kg 372,5 kg[32]
Złoto Wiktor Buszujew kategoria wagowa 60 – 67,5 kg 397,5 kg[32]
Złoto Aleksandr Kurynow kategoria wagowa 67,5 – 75 kg 437,5 kg[32]
Złoto Arkadij Worobjow kategoria wagowa 82,5 – 90 kg 472,5 kg[33]
Złoto Jurij Własow kategoria wagowa ponad 90 kg 537,5 kg[34]
Srebro Trofim Łomakin kategoria wagowa 82,5 – 90 kg 457,5 kg[33]
Skoki do wody
Brąz Ninel Krutowa wieża – 10 m 86,99 pkt[35]
Strzelectwo
Złoto Aleksiej Guszczin pistolet dowolny 50 m 560 pkt[36]
Złoto Wiktor Szamburkin karabin małokalibrowy
3 postawy 50 m
1149 pkt[37]
Srebro Machmud Umarow pistolet dowolny 50 m 552 pkt[36]
Srebro Marat Nyýazow karabin małokalibrowy
3 postawy 50 m
1145 pkt[37]
Brąz Aleksandr Zabielin pistolet szybkostrzelny 25 m 587 pkt[37]
Brąz Wasilij Borisow karabin dowolny
3 postawy 300 m
1127 pkt[38]
Brąz Siergiej Kalinin trap 190 pkt[39]
Szermierka
Złoto Wiktor Żdanowicz floret indywidualnie 7 wygranych walk[40]
Złoto Wiktor Żdanowicz
Jurij Sisikin
Mark Midler
Gierman Swiesznikow
Jurij Rudow
floret drużynowo 9 wygranych walk[41]
Złoto Walentina Rastworowa
Galina Gorochowa
Tatjana Pietrenko
Ludmiła Sziszowa
Walentina Prudskowa
Aleksandra Zabielina
floret drużynowo 9 wygranych walk[42]
Srebro Jurij Sisikin floret indywidualnie 4 wygrane walki[40]
Srebro Walentina Rastworowa floret indywidualnie 5 wygranych walk[42]
Brąz Bruno Habārovs szpada indywidualnie 4 wygrane walki[40]
Brąz Bruno Habārovs
Guram Kostawa
Arnold Czernuszewicz
Walentin Czernikow
Aleksandr Pawłowski
szpada drużynowo 6 wygranych walk[41]
Wioślarstwo
Złoto Wiaczesław Iwanow jedynka 7:13,96[43]
Złoto Walentin Boriejko
Oleg Gołowanow
dwójka bez
sternika
7:02,01[30]
Srebro Aleksandr Bierkutow
Jurij Tiukałow
dwójka podwójna 6:50,49[30]
Srebro Antanas Bagdonavičius
Zigmas Jukna
Igor Rudakow
dwójka ze sternikiem 7:30,17[30]
Brąz Igor Achriemczik
Jurij Baczurow
Walentin Morkowkin
Anatolij Tarabrin
czwórka bez sternika 6:29,62[44]
Zapasy
Złoto Oleg Karawajew waga kogucia w stylu klasycznym W finale pokonał reprezentanta RumuniiIona Cerneę[45]
Złoto Awtandił Koridze waga lekka w stylu klasycznym W finale pokonał reprezentanta JugosławiiBranko Martinovića[45]
Złoto Iwan Bogdan waga ciężka w stylu klasycznym W finale pokonał reprezentanta NiemiecWilfrieda Dietricha[46]
Srebro Władimir Siniawski waga lekka w stylu wolnym W finale przegrał z reprezentantem USAShelbym Wilsonem[47]
Srebro Georgij Szirtladze waga średnia w stylu wolnym W finale przegrał z reprezentantem TurcjiHasanem Güngörem[48]
Brąz Konstantin Wyrupajew waga piórkowa w stylu klasycznym W ostatniej rundzie wygrał z reprezentantem WłochUmberto Trippem[45]
Brąz Giwi Kartozia waga półciężka w stylu klasycznym W rundzie przegrał z reprezentantem TurcjiTevfikiem Kışem[49]
Brąz Władimir Rubaszwili waga piórkowa w stylu wolnym W ostatniej rundzie wygrał z reprezentantem BułgariiStancho Ivanovem[47]
Brąz Anatolij Albul waga półciężka w stylu wolnym W ostatniej rundzie poddał się reprezentantowi SzwecjiVikingowi Palmowi[48]
Brąz Sawkuz Dzarasow waga ciężka w stylu wolnym W ostatniej rundzie przegrał z reprezentantem NiemiecWilfrieda Dietricha[50]
Żeglarstwo
Złoto Timir Piniegin
Fiodor Szutkow
klasa Star 7,619 pkt[51]
Srebro Aleksander Tšutšelov klasa Finn 6,520 pkt[52]

. . . Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 . . .

Ten artykuł pochodzi ze strony internetowej Wikipedia. Oryginalny artykuł może być nieco skrócony lub zmodyfikowany. Niektóre linki mogły zostać zmodyfikowane. Tekst jest objęty licencją „Creative Commons — Uznanie autorstwa — Na tych samych warunkach” [1], a część tekstu może być również licencjonowana na warunkach „Licencja GNU Wolnej Dokumentacji” [2]. W przypadku plików multimedialnych mogą obowiązywać dodatkowe warunki. Korzystając z tej strony, wyrażasz zgodę na nasze strony prawne . Łącza internetowe: [1] [2]

. . . Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 . . .

Back To Top